Słuchawki z mikrofonem do pracy zdalnej

Słuchawki z mikrofonem do pracy zdalnej są jednym z podstawowych sprzętów, w które warto się zaopatrzyć, nim w ogóle zaczniemy telepracę. O ile bez kamery jeszcze jakoś jesteśmy w stanie się obejść, gdyż nie wszystkie rozmowy z przełożonymi czy klientami wymagają wizji, o tyle warto być przygotowanym, że trzeba będzie pracować głosem. Oczywiście, mamy takie rozwiązania, jak mikrofon wbudowany w telefon lub laptop, jednak obniżają one jakość dźwięku. Tymczasem im lepiej nas słychać, tym bardziej profesjonalni się wydajemy.

By pomóc wam wybrać najlepsze słuchawki z mikrofonem do pracy zdalnej, przygotowaliśmy poniższy poradnik. Podpowiadamy w nim, na co zwracać uwagę, które rozwiązania okazują się najwygodniejsze i jakie parametry powinny nas interesować. Dowiecie się więc, jakie słuchawki z mikrofonem do pracy zdalnej są najlepsze.

Co wyróżnia słuchawki z mikrofonem do pracy zdalnej?

Praca zdalna rządzi się poniekąd swoimi prawami. Najczęściej wykonujemy ją przy pomocy komputera lub urządzenia mobilnego, począwszy od laptopa, a na tablecie lub smartfonie skończywszy. Często wymaga się od nas, byśmy kontaktowali się czy to z przełożonymi, czy też klientami nie tylko poprzez e-maile, ale i komunikatory głosowe, a nawet wideo. Jednak podczas takich rozmów najważniejszym medium jest oczywiście dźwięk.

Słuchawki z mikrofonem do pracy zdalnej
Słuchawki z mikrofonem do pracy zdalnej / Cena, ranking najlepszych, opinie / Sprawdź, gdzie kupić

Dobre audio to podstawa udanych rozmów – dzięki temu zostaniemy dobrze zrozumiani i łatwiej ustalić szczegóły. Dobrze, byśmy mieli przy tym wolne ręce, aby na bieżąco wykonywać polecenia lub wprowadzać poprawki. Umożliwią nam to dobre słuchawki z mikrofonem do pracy zdalnej.

Jakie słuchawki z mikrofonem do pracy zdalnej wybrać i kupić?

Znalezienie najlepszych słuchawek z mikrofonem do pracy zdalnej nie powinno nam przysporzyć większych problemów. I to pomimo tego, że poszczególne modele różnią się pomiędzy sobą. Wystarczy tylko, że zwrócimy uwagę na takie rzeczy, jak:

  • Zasilanie,
  • Budowa,
  • Położenie mikrofonu,
  • Jakość dźwięku,
  • Dodatkowe atuty.

Zasilanie słuchawek z mikrofonem do pracy zdalnej

Dobre słuchawki z mikrofonem do pracy zdalnej mogą być zasilane trojako. Pierwszym i najprostszym rozwiązaniem są modele przewodowe. Najczęściej wykorzystują one gniazdo mini-jack 3,5 mm, które znajdziemy w większości komputerów i części smartfonów oraz tabletów – choć w najnowszych mobilnych sprzętach powoli się od niego odchodzi. Zarówno prąd potrzebny do zasilania, jak i dźwięki przesyłane są za pomocą kabla.

Czy przewodowe słuchawki z mikrofonem do pracy zdalnej to dobre rozwiązanie? Poniekąd tak, zwłaszcza przy małym budżecie. Zapewniają pewne połączenie, jedna mają mały zasięg, ograniczony długością przewodu. Mogą nas też nieco pozbawić swobody, ponieważ plączą się i nie pozwalają oddalić od komputera bez ich wyciągnięcia.

W takiej perspektywie dużo wygodniejsze okazują się bezprzewodowe słuchawki z mikrofonem do pracy zdalnej. Posiadają one moduł Bluetooth, za pomocą którego przesyłane są pliki dźwiękowe, a także wbudowany akumulator. Ich zasięg jest znacznie większy, sięga nawet do 20 metrów, więc możemy się z nimi swobodnie poruszać. Im większy akumulator, tym dłużej posłużą nam bez konieczności ładowania. Co jednak zrobić, jeśli przez całe 8 godzin pracy ciągle używamy słuchawek z mikrofonem do pracy zdalnej, a mało który model oferuje aż tak długi czas działania bez konieczności ładowania baterii?

Jakie słuchawki z mikrofonem do pracy zdalnej
Jakie słuchawki z mikrofonem do pracy zdalnej są najlepsze? Sprawdź ranking i opinie

Rozwiązaniem okazują się hybrydowe słuchawki z mikrofonem do pracy zdalnej. Posiadają akumulator, który wystarcza na kilka godzin pracy, w zależności od intensywności używania sprzętu. Kiedy się on wyczerpie, słuchawki możemy podłączyć przewodowo. Jednocześnie ładują się i wciąż działają. To świetne rozwiązanie, które sprawdzi się w niemalże każdej sytuacji.

Budowa słuchawek z mikrofonem do pracy zdalnej

Patrząc na słuchawki z mikrofonem do pracy zdalnej, dostrzegamy też różnicę w ich budowie. Poszczególne modele bardzo różnią się od siebie. Możemy się zdecydować na przykład na małe pchełki, czyli słuchawki douszne lub dokanałowe. Niektórzy jednak uważają za wygodniejsze słuchawki nauszne, otaczające całą małżowinę uszną. Pamiętajmy jednak, że aby wygłuszyły one otoczenie, muszą zachować odpowiedni docisk. Po kilku godzinach pracy mogą być więc niewygodne i powodować dyskomfort oraz ból.

Położenie mikrofonu w słuchawkach z mikrofonem do pracy zdalnej

Wiemy już, jak ważny jest mikrofon podczas pracy zdalnej. Musi on jednak być odpowiednio położony, by uzyskać maksymalną jakość dźwięku tak, by rozmówca nas dobrze słyszał. Zwłaszcza jeśli pracujemy w miejscu, gdzie otaczają nas inne dźwięki, być może inni pracownicy, zdecydujmy się na regulowany mikrofon na wysięgniku. Takie słuchawki z mikrofonem do pracy zdalnej pozwalają ułożyć go jak najbliżej ust, a sam mikrofon nie wyłapuje tylu dźwięków z otoczenia. Jeśli jednak pracujemy w zaciszu własnego domu, równie dobrze sprawdzi się mikrofon w samej słuchawce lub na kablu.

Jakość dźwięku w słuchawkach z mikrofonem do pracy zdalnej

Jeśli chodzi o jakość odtwarzania dźwięków – czy to materiałów szkoleniowych, czy relaksującej muzyki, czy głosu rozmówcy – słuchawki z mikrofonem do pracy zdalnej również różnią się między sobą. Parametrami, na które powinniśmy zwracać uwagę, są:

  1. Pasmo przenoszenia – czyli częstotliwość możliwych do odtworzenia dźwięków. Im większy zakres, tym lepiej. Najlepsze słuchawki z mikrofonem do pracy zdalnej pokrywają pasmo od 20 Hz (lub mniej) do 20 000 Hz (lub więcej).
  2. Impedancja – inaczej oporność, podawana w Ohmach. Im wyższy, tym większego napięcia potrzebujemy, dlatego najlepsza wartość będzie się różnić w zależności od tego, czy słuchawki z mikrofonem do pracy zdalnej łączymy z telefonem, z laptopem, czy też z komputerem/
  3. Dynamika – inaczej głośność, podawana w decybelach. Im większa, tym lepiej dopasujemy parametry słuchawek z mikrofonem do pracy zdalnej do swoich potrzeb.

Jakie słuchawki z mikrofonem do pracy zdalnej są najlepsze?

Wybierając najlepsze słuchawki z mikrofonem do pracy zdalnej, powinniśmy się kierować przede wszystkim swoimi potrzebami i upodobaniami. To my będziemy w nich spędzać kilka godzin dziennie, dlatego to nam powinno być wygodnie. Możemy celować w dodatkowe atuty, takie jak na przykład przyciski sterujące czy możliwość sterowania głosem, a także czytnik na kartę pamięci, by można było ich używać także bez żadnego innego urządzenia.

Gdzie kupić słuchawki z mikrofonem do pracy zdalnej?

Najlepsze słuchawki z mikrofonem do pracy zdalnej znajdziemy w sklepach z akcesoriami RTV, zwłaszcza w dużych marketach, a także sklepach internetowych. Producenci to na przykład Samsung, Philips, Xiaomi, Microsoft, Logitech, Sennheiser, Tracer i inni.

Najlepsze słuchawki z mikrofonem do pracy zdalnej
Najlepsze słuchawki z mikrofonem do pracy zdalnej

Cena słuchawek z mikrofonem do pracy zdalnej

Ile kosztują dobre słuchawki z mikrofonem do pracy zdalnej? Cena zależy od wielu czynników, a przede wszystkim naszych oczekiwań. Za najprostsze modele zapłacimy około 50 zł, podczas gdy te bardziej zaawansowane, o wyśrubowanych parametrach, mogą kosztować nawet 500 zł.

Słuchawki z mikrofonem do pracy zdalnej – opinie

Czy w Waszej telepracy zdarzyło Wam się używać słuchawek? Jakie to były sytuacje i jak sprawdził się wybrany model? A może dopiero zamierzacie rozpocząć taką pracę? W komentarzach możecie się podzielić swoimi obawami i pytaniami. Czekamy też na opinie o słuchawkach z mikrofonem do pracy zdalnej.

Słuchawki z mikrofonem do pracy zdalnej / Ranking najlepszych

Wiecie już zapewne, jakie parametry sprawdzą się u Was najlepiej. Nic to jednak nie mówi o awaryjności i intuicyjności poszczególnych marek czy modeli. Poniżej prezentujemy więc ranking najlepszych słuchawek z mikrofonem do pracy zdalnej, a we wymienione w nim modele można zainwestować w ciemno.


|| »2024